Minorka

Szmaragdowe zatoki, dzikie plaże, megalityczne budowle i brak tłumów. Oto hiszpańska Minorka – najspokojniejsza wyspa Morza Śródziemnego i jeden z ostatnich rajskich zakątków Europy.

Wyspa toczy życie kompletnie odmienne od imprezowo-turystycznych kombinatów reszty Balearów. Przez cały sezon przyjeżdża tu tylu turystów, co w wakacyjny tydzień na pobliską Majorkę. Oczywiście nie dlatego, że nie warto, po prostu na Minorce przyroda jest ważniejsza niż masowa turystyka.

Port MahÓn

Prawdopodobnie najciekawszą atrakcją turystyczną Minorki jest Port Mahón, do którego prowadzą majestatyczne schody przy Escales del Carme. Miejscem obowiązkowym podczas zwiedzania jest Plaça Espanya – główny plac na starówce oraz Casa Mir, perełka lokalnego modernizmu i rezydencja rodzin kupieckich. Podczas wizyty w destylarni Xoriguer poznasz tajniki produkcji oraz historię tutejszego klasycznego dżinu. Wokół portu biegnie piękna promenada, na której liczni żonglerzy, akrobaci i performerzy zabawiają turystów swoimi popisami. Wieczorami można obejrzeć pokazy taneczne oraz ogniowe.

Odkryjesz tu tradycyjne hiszpańskie dania i spróbujesz regionalnych produktów – słynnego majonezu czy lokalnego sera.

Ciutadella

To kameralne miasteczko portowe na Minorce zlokalizowane na zachodnim wybrzeżu wyspy. Perła starej architektury hiszpańskiej.

Możesz podziwiać tu zabytkowe pałace, muzea oraz kościoły. Jedną z najciekawszych budowli jest gotycka katedra z XIII wieku wzniesiona na miejscu meczetu.

Port słynie z obchodzonego z rozmachem Festiwalu Świętojańskiego, Fiestas de Sant Joan, którego głównym punktem są prezentacje koni miejscowej rasy.

Ibiza Formentera Mallorca Minorka Cabrera

Baleary

Minorka
Majorka
Cabrera
Formentera
Ibiza

Minorka

Szmaragdowe zatoki, dzikie plaże, megalityczne budowle i brak tłumów. Oto hiszpańska Minorka – najspokojniejsza wyspa Morza Śródziemnego i jeden z ostatnich rajskich zakątków Europy. Wyspa toczy życie kompletnie odmienne od imprezowo-turystycznych kombinatów reszty Balearów.

Kontakt

Zaakceptuj regulamin i politykę prywatności Active Yacht Club:

Biuro Polska

  • Al. Rzeczypospolitej 18/152
  • 02-972 Warszawa
  • +48 883 888 670
  • +48 664 059 905

Biuro Majorka

  • Av. de Cala Llonga 2 local 1
  • 07660 Illes Baleares, Hiszpania
  • +34 629 549 409
  • +48 664 059 905