Majorka

Majorka to największa z pięciu wysp archipelagu Balearów położona kilkadziesiąt mil na południe od wybrzeża Hiszpanii. Wyróżnia się piękną rzeźbą i zróżnicowanym krajobrazem. Turystów przyciągają jej długie, piaszczyste plaże, błękitne laguny, palmy oraz ciepłe morze. Pasmo górskie sięgające 1445 m n.p.m., z licznymi krętymi szlakami jest idealne dla kolarzy. Urokliwe miasta zachwycają bogatą architekturą, jak stolica Palma de Mallorca, czy Valldemossa, w której można odkryć historię Fryderyka Chopina. Majorka to także nadmorskie porty z klimatycznymi knajpkami, w których skosztujemy miejscowych przysmaków i owoców morza. Dzięki idealnym warunkom pogodowym i niedużej odległości, zaledwie w kilka godzin popłyniemy łodzią na imprezową Ibizę, zieloną Minorkę czy rajską Formenterę.

Palma de Mallorca

Jest największym miastem Majorki, kosmopolityczną stolicą Balearów i prężnie działającym, śródziemnomorskim ośrodkiem turystycznym.

Katedra La Seu to zdecydowanie najsłynniejsza budowla Palmy. Ta gotycka świątynia z elementami architektury zaprojektowanej przez słynnego Gaudiego stanowi wizytówkę miasta i jest symbolem całej wyspy.

Nieopodal katedry znajduje się pałac królewski La Almudaina. Spacer po komnatach i dziedzińcu sprawi, że poczujesz się, jakbyś wędrował po tych zabudowaniach w czasach ich świetności.

Doskonałym pomysłem na rodzinne popołudnie jest wizyta w jednym z największych kompleksów akwariowych na świecie. W Palma Aquarium możesz przeżyć niesamowitą przygodę, nurkując z rekinami w najgłębszym zbiorniku w Europie, tzw. Big Blue.

Port Adriano

Odkryj ekskluzywną marinę zaprojektowaną przez Philippe’a Starcka. To jeden z najnowocześniejszych portów basenu śródziemnomorskiego i wyjątkowa baza ekskluzywnych jachtów o powierzchni ponad 10 000 m 2 . Daj się zaskoczyć jej szykownemu designowi i najwyższej jakości obsłudze.

To raj dla nawet najbardziej wymagających podniebień - znajdziesz tu 11 restauracji, gdzie serwowane są dania od kuchni śródziemnomorskiej po haute cousine. Marina jest siedzibą wielu modnych butików z najlepszymi międzynarodowymi markami.

Nie zabraknie tutaj też atrakcji dla fanów żeglarstwa, windsurfingu, nurkowania, spływów kajakowych i innych sportów wodnych.

Port D'andratx

Jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków wypoczynkowych słynących ze swojej różnorodności kulturowej. Miejsce przyciągające wielbicieli mody, yachtingu oraz gwiazdy filmowe, których wille piętrzą się na stokach wzgórz. Zobaczysz tu najpiękniejsze zachody słońca i zrelaksujesz się w jednym z malowniczo położonych barów. Idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, wycieczek łodzią lub po prostu długich spacerów.

Porto Cristo

Legendarny port, w którym obowiązkowym punktem jest zwiedzenie jaskiń Coves dels Hams oraz Coves del Drach. Poznaj fantastyczny świat stalaktytów i stalagmitów oraz największe podziemne jezioro na świecie. Niedaleko miasteczka, po drodze do Cala Millor, znajduje się Auto Safari ZOO, gdzie można odbyć fascynujący przejazd trasą wśród dzikich zwierząt.

Port De PolenÇa

Piękne, średniowieczne miasto, ale też ekskluzywny port, w którym cumują najdroższe jachty świata. Plaże ściągają wielu twórców, którzy przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu inspiracji. Piękne okolice zachęcają do długich wycieczek pieszych. Lazurowa woda idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, nurkowania i odkrywania morskiej fauny. Atrakcją Port de Pollença są ruiny XVII-wiecznej fortyfikacji, która dawniej pełniła funkcję obronną przed najazdami piratów.

Cap de Formentor

Znajduje się tu Puig Fumat, najwyższy punkt widokowy Majorki mierzący 384 m n.p.m. Prowadzi do niego ponad 13-kilometrowa, pełna zakrętów droga, która podnosi poziom adrenaliny nawet najodważniejszym podróżnikom.

Główny punkt widokowy położony jest na skale o wysokości ponad 200 m. W trakcie podroży do niego zobaczysz m.in.:
– XVI-wieczną wieżę warowną, skąd w przeszłości wypatrywano pirackie statki. Ze strażnicy można podziwiać panoramę całej okolicy.
– Białą, piaszczystą plażę, u stóp której znajduje się kultowy i zarazem luksusowy Hotel Formentor, od lat goszczą w nim wybitni politycy oraz światowej sławy artyści.
– Zabytkową latarnię morską o wysokości 56 m, w jej wnętrzu obecnie znajduje się restauracja.

Cala de Sa Calobra

Jedna z najpiękniejszych zatok na Majorce i podobno najlepsza plaża z szafirową wodą otoczona majestatycznymi górami. Raj dla płetwonurków. Do Cala de Sa Calobra prowadzi malownicza i wyjątkowo kręta droga stanowiąca niekiedy wyzwanie dla kierowców.

Odwiedzając ten wyjątkowy punkt, nie możesz pominąć wąwozu Torrent de Pareis. Idąc w jego głąb, już po kilkunastu metrach zostaniesz otoczony wysokimi ścianami gór oraz ogłuszającą ciszą. Strefa wąwozu przyciąga turystów możliwością oderwania się od wielkomiejskiego zgiełku.

Ibiza Formentera Mallorca Minorka Cabrera

Baleary

Minorka
Majorka
Cabrera
Formentera
Ibiza

Majorka

Majorka to największa z pięciu wysp archipelagu Balearów położona kilkadziesiąt mil na południe od wybrzeża Hiszpanii. Wyróżnia się piękną rzeźbą i zróżnicowanym krajobrazem. Turystów przyciągają jej długie, piaszczyste plaże oraz ciepłe morze.

Kontakt

Zaakceptuj regulamin i politykę prywatności Active Yacht Club:

Biuro Polska

  • Al. Rzeczypospolitej 18/152
  • 02-972 Warszawa
  • +48 883 888 670
  • +48 664 059 905

Biuro Majorka

  • Av. de Cala Llonga 2 local 1
  • 07660 Illes Baleares, Hiszpania
  • +34 629 549 409
  • +48 664 059 905